frmfr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
frmfr

herşeyi kendi kafa denklerinizle paylaşa biliceyiniz biryer

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Todt: 'Ferrari bu sezondan gerekli dersleri çıkaracak'

YazarMesaj
angel_45
foruma ısınmınmış üye
foruma ısınmınmış üye
angel_45

Todt: 'Ferrari bu sezondan gerekli dersleri çıkaracak' Empty
MesajKonu: Todt: 'Ferrari bu sezondan gerekli dersleri çıkaracak'   Todt: 'Ferrari bu sezondan gerekli dersleri çıkaracak' Icon_minitimePtsi Ekim 22, 2007 9:52 am

Ferrari takım patronu Jean Todt, Kimi Raikkonen’in şampiyon olmasına rağmen, takımın bu sezon yaptığı hatalardan gereken dersi çıkaracağını söyledi. Raikkonen, rakiplerinden daha çok yarış kazanmasına karşın yaşadığı dayanıklılık problemleri sezonun bitimine iki yarış kala Lewis Hamilton’ın 17 puan gerisinde kalmasına neden olmuştu.

Todt, İnterlagos’ta gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışlarda yeterince iyi olmadıkları ve geliştirebilecekleri noktalar üzerinde odaklandıklarını ifade etti.

Todt, “Her zaman söyledim. Bizler dahi değiliz ancak doğru yönde rüzgara kanat açan uygun insanlarla, içimizde kenetlenmiş durumdayız. Bazen yanlış yönde gitsek bile, bu sayede çok çabuk geri dönebiliyoruz” dedi.

Michael Schumaher ve Ross Brown sonrasındaki döneme değinen Todt, mevcut takım yapısı ile 2000’li yılların başındaki ‘rüya takımı’ kıyaslamak istemediğini ifade etti.

2007’nin bir geçiş yılı olduğunu belirten Todt, “Hangi sebeple olursa olsun artık geriye bakmanın bir anlamı olmadığını biliyoruz” dedi. Todt, “Bu yıl farklı bir sezon oldu. Başarılı olmak için herşeye sahip olduğumuzu biliyorduk. Gelecek yıl daha iyi olabilmek için, bu yıl ters giden şeylerden ders çıkarmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Todt, “Benim için etkileyici şeyin insan olduğunu biliyorsunuz. İnsanları kıyaslayamazsınız. Ben de Michael ile Kimi’yi kıyaslamayacağım veya Mario Almondo ile Aldo Costa, Ross Brawn veya Rory Bryne’yi karşılaştırmayacağım” dedi.

Todt, “Ancak ortak noktalarımız var. Kendini mesleğine adamış, takım ruhuyla elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan insanlar. En önemli şey de mandalite ve kararlılık” diye konuştu.

Ferrari’deki geleceğine ilişkin devam eden spekülasyonlar konusunda yorum yapmak istemediğini kaydeden Todt şaka yaparak, “Takımdaki geleceğim, onlarla bu gece yiyeceğim akşam yemeği. Herşey planlandı. Daha sonra Avrupa’ya uçmam gerekiyor. Bu da benim yakın geleceğim” dedi.

Todt: 'Ferrari bu sezondan gerekli dersleri çıkaracak'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ferrari'nin tek hedefi 1-2
» Ferrari Hamilton'a itiraz etmedi