frmfr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
frmfr

herşeyi kendi kafa denklerinizle paylaşa biliceyiniz biryer

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

horn slughorn röpörtajı

YazarMesaj
evanescence_t
mega üye
mega üye
evanescence_t

horn slughorn röpörtajı Empty
MesajKonu: horn slughorn röpörtajı   horn slughorn röpörtajı Icon_minitimeCuma Ekim 19, 2007 1:15 am

Daha önce izlemiş olabileceğiniz pek çok popüler filmde yer alan BAFTA, Altın Küre ve Oscar ödüllü Jim Broadbent, Dark Horizons sitesinden Garth Franklin ile yaptığı röportajda, "Harry Potter ve Melez Prens" filminin oyuncu kadrosuna İksir Ustası Horace Slughorn olarak katıldığını açıkladı. Çekimleri bu hafta başlayan altıncı filmde rol alacağı kesinleştikten sonra Harry Potter kitaplarını okuduğunu söyleyen Broadbent, karakterini oldukça komik biri olarak tanımlıyor.

Broadbent: Bütünüyle komik bir karakter, evet. Ama henüz başlamadım. Bitmek bilmeyen kostüm ve makyaj ve başka provalarım oldu.
Soru: Ne tarz kostümler?

Broadbent: Biraz vatkalı tüvit benzeri şeyler... Yaşlı bir adam o ve ben de yeniden ihtiyarlıyorum.
http://www.frmhack.yetkin-forum.com
evanescence_t
mega üye
mega üye
evanescence_t

horn slughorn röpörtajı Empty
MesajKonu: Geri: horn slughorn röpörtajı   horn slughorn röpörtajı Icon_minitimeCuma Ekim 19, 2007 1:16 am

Snape Kinci ve Zalim, Dumbledore Makyavelist"
Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling, 15 Ekim'de Los Angeles, California'dan başladığı Amerika turunda, son kitap Ölüm Yadigarları'ndan bazı bölümler okuyup, bol bol imza dağıtırken, hayranlar tarafından sorulan pek çok soruyu yanıtladı.

L.A. Times gazatesinin yaptığı habere göre, Rowling, daha önce söylediği "Hogwarts Ansiklopedisi"ni yazmaya henüz başlamamış.
Büyük umutlarla beklenen bu kitap ona sorulduğunda basitçe gülümsüyor ve "Sıradaki şey o değil" diyor, "ve henüz yazmaya başlamadım. Bundan sonra ilk yapmak isteyeceğim şeyin o olduğunu hiç bir zaman söylemedim."
Reuters'in yaptığı habere göre ise, Rowling, Harry Potter'dan sonraki projenin çok zor olacağını düşünüyor.
"Harry'ye olduğum gibi, başka bir karaktere de aşık olmak istiyorum. Asla özel bir tür düşünmedim. Herşey hikayeye ve karakterlere bağlı, ama tapacağım bir şey olmalı." diyor.
Jo ayrıca sık sık yasaklanması gündeme gelen kitapları hakkında şöyle diyor:
"Yasaklı kitaplar listesine dahil olmayı büyük bir iltifat olarak kabul ediyorum."
MTV tarafından yayınlanan habere göre, J.K. Rowling, okuyucuların kitap hakkında sorular sormasına izin vermesine rağmen, çoğunlukla kişisel sorular geldi. Pek çok kişi, onu zireveye taşıyan şeylerin ne olduğu, romanların gerçek yaşamından izler taşıyıp taşımadığı ve her zaman geniş bir hayal gücüne mi sahip olduğu gibi şeyler sordu. Fakat Severus Snape hakkında, salonu yıkacak türden bir soru geldi.
Ölüm Yadigarları'ndan sonra bile eski İksir Ustası'nın gerçek niyeti hakkında bazı spekülasyonlar olmasına rağmen, Rowling, yüzünde koca bir gülümsemeyle sonuçtan zevk aldığını söylüyor.

"Snape kinci ve zalim. Büyük bir adam değil." diye ısrar ediyor. "Ama aşık. Onu seviyorum, fakat sağlam bir tokat atmayı da isterdim."

Rowling, seri boyunca Snape'in, Dumbledore'unkine tezat bir şekilde ilerleyen karakter değişiminden özellikle hoşnut olduğunu söylüyor.

"Altı kitap boyunca [Dumbledore] iyi huylu görünmesine rağmen, aslında oldukça Makyavelist bir figür, gerçekten. Pek çok iple oynuyordu. Harry onun kuklası oldu." diye açıkladı. "Snape Dumbledore'a "Onu [Harry'yi] doğru anda ölebilsin diye mi hayatta tuttuk yani-" dediğinde, sempatinizin Dumbledore'dan ziyade Snape'e yöneldiği başka bir kitap olduğunu sanmıyorum."
http://www.frmhack.yetkin-forum.com

horn slughorn röpörtajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-